List Achievements

2016-2017 Achievements 


2014-2015 List achievements


2013-2014 The Achievements of Private Demirel College in National and International Contests
NO Name surname Class Subject Country The name of Olympiad DEGREE
1 Giorgi Skhirtladze 10 Informatics Georgia Russian Olympiad Group 3
Informatics Georgia Eastern Olympiad 2
Informatics Georgia Winter Olympiad 1
Informatics Kazakhstan Kazakhstan Zautikovski Olympiad 2
Informatics Georgia Russian Olympiad Group 2
Informatics Georgia National Olympiad 1
Informatics Georgia National Olympiad in Informatics 1
Math Georgia KINGS  1
Math Georgia National olympiad in Math 4
Math Georgia LSE    4
Informatics Taiwan International Olympiad in Informatics (IOI) 3
2 Saba Dzmanashvili 11 Math Georgia National olympiad in Math 3
Math Georgia LSE    1
Math Georgia KINGS  3
Math Georgia Patriarchal Olympiad 1
Math Georgia National Olympiad 4
Math South Africa International Math Olympiad (IMO) Honorable Mention
3 Elizaveta Baqradze 9 Gymnastics Russia Gymnastics Olympiad 1
Gymnastics Israel Gymnastics Olympiad 1
Gymnastics Israel Gymnastics Olympiad 1
Gymnastics Israel Gymnastics Olympiad 2
Gymnastics Israel Gymnastics Olympiad 2
Gymnastics Israel Gymnastics Olympiad 2
Gymnastics Russia Gymnastics Olympiad 3
4 Temur Miqava 10 Informatics Georgia IYIPO 1
Informatics Georgia Eastern Olympiad 3
Informatics Georgia National Olympiad 7
Informatics Georgia Winter Olympiad 10
Math Georgia LSE    2
Math Georgia LSE    3
5 Nugzar Chkhaidze 10 Informatics Kazakhstan Kazakhstan Zautikovski Olympiad 3
Informatics Georgia National Olympiad 5
Informatics Georgia National Olympiad in Informatics 6
Informatics Georgia Eastern Olympiad 6
Math Georgia LSE    1
Math Georgia LSE    1
Math Georgia National Olympiad in Math 10
English Georgia KINGS  2
English Georgia KINGS  4
6 Nino Londaridze 11 Biology  Georgia IYIPO  1
Chemistry Azerbaijan Baku - INEPO 3
Biology  Georgia IYIPO National 1
7 Ana Makharashvili 12 Chemistry Georgia IYIPO  1
Chemistry Georgia IYIPO National 1
8 Tinatin Maisuradze 11 Chemistry Azerbaijan Baku - INEPO 3
History Georgia National Conference 1
Chemistry Georgia National Conference 1
9 Sevinch Nagieva 11 Biology  Georgia IYIPO  1
Biology  Georgia IYIPO National 1
10 Elguja Gojiashvili 11 Chemistry Georgia National Olympiad 3
Georgian Georgia National Conference 1
11 Ekaterine Qvagenidze 10 Informatics Georgia National Olympiad 12
Math Georgia National Olympiad 22
Math Georgia KINGS  7
12 Irina Khechanovi 8 Turkish Romania Turkish Olympiad 1
13 Nodar Gholijashvili 9 Turkish Georgia Turkish Olympiad 2
14 Sofo Khokhonishvili 10 Turkish Georgia Turkish Olympiad 3
15 Nika Svanidze 8 Physics Holland INESPO 3
16 Sakina Ibragimova 11 Georgian Georgia National Conference 1
17 Sakina Ibragimova 11 Chemistry Georgia National Conference 1
18 Natalia Chichinadze 9 Biology  Georgia National Conference 1